NASIONA ZIOŁA Kocimiętka 0.5g Zobacz większe

NASIONA ZIOŁA Kocimiętka 0.5g

TF2275

Nowy

Kocimiętka to roślina, do której koty niewątpliwie „czują miętę”. Ale to dekoracyjna bylina, którą z powodzeniem można uprawiać w ogródku lub doniczce.

Więcej szczegółów

1,49 zł

Więcej informacji

Kocimiętka w ogrodzie i doniczce

Kocimiętka szczególnie atrakcyjnie wygląda sadzona wzdłuż ścieżek, albo jako obwódka rabat. Z daleka wygląda jak skrzyżowanie lawendy (kwiaty) z miętą (liście), dlatego dobrze sprawdza się w „klasycznych” kompozycjach z np. z różami, a także irysami.

Kocimiętka nie ma prawie żadnych wymagań – potrzebuje tylko słońca. Nie ma szczególnych oczekiwań dotyczących gleby, ani innych czynników. Jest dość odporna na mróz i łatwa do rozmnażania – rozrasta się sama, na co trzeba uważać. Poza tym można ją wysiać z nasion lub rozmnożyć właśnie przez podział rozrastających się krzaczków. W sprzedaży są też dostępne sadzonki i od nich możemy zacząć przygodę z kocimiętką.

Kocimiętki nie trzeba regularnie nawozić (przed posadzeniem można przekopać ziemię z kompostem). Warto ją jednak przycinać – po przekwitnięciu ścinamy pędy (lub wręcz cały krzaczek - odrośnie). Dodatkowo kocimiętkę można przyciąć wiosną. 

Kocimiętkę można także uprawiać w doniczce. Podobne jak w ogrodzie wymaga ona słońca, w miarę regularnego podlewania i przycinania. Lato może spędzać na słonecznym balkonie (kocimiętkę możemy też posadzić w balkonowych skrzynkach).

29 other products in the same category:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: