POMIDOR BETA 1g ok 250 NASION Zobacz większe

POMIDOR BETA 1g ok 250 NASION

Nowy

Beta jest uniwersalną odmianą, sprawdzoną w produkcji na potrzeby przemysłu przetwórczego i doskonałą dla amatorów, uprawiających pomidory na własny użytek. Przynosi wczesny plon smacznych, kształtnych owoców, a przy tym nie wymaga podpierania ani ogławiania. O jej wyjątkowej wartości świadczy też wysoka odporność na choroby.

Więcej szczegółów

1,99 zł

Więcej informacji

Betę charakteryzuje się jako roślinę samokończącą sztywnołodygową, czyli taką, która wyrasta do ok. 30–40 cm, jej pędy są twarde i grube, a zwarte, zazwyczaj podwójne, grona wyrastają co ok. 2 liście. Ogólnie odmiana ta ma krzaczasty pokrój i rośnie przy tym dosyć słabo. Średniej wielkości kulistospłaszczone owoce (o wadze zazwyczaj od 50 do 70 g) mają mocno czerwoną żebrowaną skórkę, która – mimo tego, że jest raczej twarda – ma tendencję do pękania. Również czerwony miąższ odznacza się dużą mięsistością. Zaznaczyć trzeba, że pomidory te często się zniekształcają, a na gronach znajdujących się najwyżej mogą wyraźnie drobnieć.

Uprawa


Zalecana rozstawa to 40 × 40 cm. Przed przesadzeniem w gruncie – które powinno mieć miejsce w drugiej połowie maja, gdy średnia temperatura wynosi ok. 15°C – należy zahartować sadzonki. Można również podczas tego zabiegu podlać je szybko działającym, ale i mocno stężonym, nawozem mineralnym. W takim wypadku trzeba pamiętać o codziennym nawadnianiu, które pozwoli go rozcieńczyć i zapobiec poparzeniu korzeni.

30 other products in the same category: