POMIDOR ADAM F1 0.3g POLSKA ODMIANA WYSOKA Zobacz większe

POMIDOR ADAM F1 0.3g POLSKA ODMIANA WYSOKA

Nowy

Pomidory Słonka są bardzo wartościowe i plenne. Żeby jednak dały wysoki i dobrej jakości plon potrzebują dużo uwagi i doświadczenia. Są bardzo wrażliwe na niedobory składników pokarmowych w glebie.

Więcej szczegółów

2,50 zł

Więcej informacji

Wysokie rośliny pomidorów Adam przeznaczone są do uprawy przy podporach. Charakteryzują się ciągłym typem wzrostu, mają zwarty pokrój i tendencję do szybkiego i silnego wzrostu.

Jest to odmiana późna – zawiera gen opóźnionego dojrzewania, ale bardzo plenna. Tworzy grona o średniej długości, najczęściej pojedyncze, na których pojawiają się twarde, lekko spłaszczone owoce bez zielonej piętki ze słabo widocznym żebrowaniem o czerwonym kolorze skórki. Charakteryzuje się regularnie rozłożonymi komorami nasiennymi.

Zastosowanie

Odmianę pomidorów Adam warto jest wprowadzić do ogródka, jeśli planuje się przechowywanie pomidorów po zbiorach. Właśnie tę odmianę można z powodzeniem przechowywać nawet 3 tygodnie, a owoce nie tracą smaku ani jędrności.

Dodatkowym atutem jest ich zdolność do wybarwiania się i dojrzewania zebranych niedojrzałych owoców w pomieszczeniu, na przykład na parapecie.

Nie sprawia większych kłopotów w uprawie – nie wymaga wzmożonej ochrony chemicznej, gdyż charakteryzuje się dużą odpornością na choroby typowe dla roślin psiankowatych. Niestraszne jej też niskie temperatury – dojrzewa i kwitnie późno, zimno nie wyrządza więc większych szkód.

30 other products in the same category: